Dlaczego kamienie naturalne?

Nasza fascynacja kamieniami jest ukłonem w stronę natury, której jesteśmy częścią. To w niej tkwi tajemnica tego kim jesteśmy, źródło naszego szczęścia i życiowej energii. Cząstkę tej Wielkiej Natury, wraz z jej pozytywną energią, chcielibyśmy przekazać w postaci pięknej i niepowtarzalnej biżuterii, tworzonej w Kuźni Srebra.

Naturalne kontra syntetyczne

Choć na rynku dostępnych jest mnóstwo syntetycznych odpowiedników naturalnych kamieni takich jak kryształki Swarovskiego czy Cyrkonie, o możliwie najlepszych parametrach fizycznych, chemicznych i optycznych, które cechuje wysoka odporność, blask i perfekcyjna przejrzystość, to jednak brakuje im jednego: duszy! Kamienie naturalne powstawały na Ziemi przez miliony lat w skutek ogromnych przemian, zachodzących na naszej planecie oraz oddziaływań wszystkich żywiołów - Ziemi, Ognia, Powietrza, Wody, a także ogromnego źródła energii czyli Słońca. Historia ich powstawania ta geologiczna i kosmiczna - wykracza poza dzieje ludzkości. To czyni kamienie naturalne bezkonkurencyjnymi w stosunku do ich sztucznych imitacji ze szkła czy plastiku.

Z drugiej strony jesteśmy coraz bardziej świadomymi konsumentami, dlatego też coraz częściej podstawowym kryterium naszych wyborów jest informacja, czy dany produkt (odzież, kosmetyki, żywność), został wykonany z naturalnych materiałów, czy nie zawiera sztucznych dodatków, konserwantów, czy nie był testowany na zwierzętach. A biżuteria często towarzyszy nam przez cały dzień, będąc w bezpośrednim kontakcie z naszą skórą, dlatego warto i w tej dziedzinie postawić na naturę i wybierać biżuterię z kamieniami naturalnymi.

Moc Kamieni

Właściwości kamieni są znane od wieków. Oprócz zjawiskowego piękna, poszczególnym minerałom przypisuje się również znaczenie magiczne i zdrowotne. Minerały zawierają bowiem te same biopierwiastki, które znajdują się w ludzkim organizmie i które są niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Ponoć w każdym kamieniu gromadzony jest inny rodzaj energii i w zależności od jej wibracji może on wpływać na nasz umysł, ciało i emocje. Nie od dziś litoterapia (terapia kamieniami) stanowi inspirację dla farmacji, która korzysta z jej receptur i tworzy lekarstwa na bazie minerałów i kamieni szlachetnych. W aptece kupimy już nalewkę bursztynową zwalczającą katar i przeziębienie czy przyspieszające gojenie plastry ze srebrem. Z kolei firmy kosmetyczne gwarantują nam spektakularne efekty dzięki zastosowaniu kosmetyków z mikrocząsteczkami diamentu, z ekstraktami z szafiru, rubinu, oraz innych minerałów zawierających cenne dla naszej skóry oligoelementy.

Nawet jeśli nie wierzymy w ich magiczne moce i wybierając biżuterię kierujemy się przede wszystkim własną intuicją i gustem to warto choćby z ciekawości zapoznać się z charakterystyką poszczególnych kamieni oraz ich terapeutycznym i ezoterycznym działaniem. Być może nowa biżuteria z naturalnym kamieniem stanie się dla nas szczęśliwym amuletem lub obdarzy pozytywną energią naszych bliskich? Wśród naturalnych kamieni jubilerskich wykorzystywanych w naszych kolekcjach znajdują się między innymi pełne życia szafiry, rubiny, ametysty, granaty, cytryny i wiele innych, a każdy z nich opowiada swoją własną historię ...

Produkt został dodany do listy życzeń