Zielony Onyks

Onyks to odmiana chalcedonu należącego do grupy kwarców. Jego nazwa pochodzi z języka greckiego i nawiązuje do twardości, wyglądu oraz ostrych krawędzi tego minerału. Najczęściej spotykany jest w kolorze białym i czarnym, aczkolwiek występuje również w odcieniach barwy zielonej.

Występowanie: Brazylia, Meksyk, Egipt, USA (Floryda, Kalifornia, Oregon, Arizona, Kolorado, Idaho), Kanada, Australia, Islandia, Madagaskar, Rosja, Niemcy.

Zielony onyks to kamień, który pozytywnie wpływa na nasze emocje i radzenie sobie z trudnymi uczuciami. Sprawia, że łatwiej znosimy rozstania (również te ostateczne) oraz akceptujemy nieuniknione zmiany w naszym życiu, otwierając się na zupełnie nowe wyzwania.  Pomaga on zachować zimną krew i obiektywność w  stresujących sytuacjach oraz podejmować właściwe decyzje pomimo presji otoczenia. Energia zielonego onyksu uwalnia także od złego nastroju, depresji czy apatii, a osobom nieśmiałym i niezdecydowanym dodaje pewności siebie i wytrwałości w dążeniu do wytyczonych celów. Ponadto jest świetnym talizmanem, który chroni  przed wszelkiego rodzaju stratami, w tym finansowymi.

Według medycyny niekonwencjonalnej zielony onyks poprawia pamięć i ułatwia koncentrację. Pozytywnie wpływa na układ immunologiczny i odporność naszego organizmu. Działa odprężająco i uspokajająco. Ponoć łagodzi dolegliwości związane z sercem oraz układem krążenia.

Zielony onyks polecany jest wszystkim znakom zodiaku


Powrót do Encyklopedii Kamieni


Produkt został dodany do listy życzeń